close
İç Giyim

Bikini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

24 bikini modelleri

 

Bayanların bikini ve plaj elbisesi almadan önce yapmaları gereken ilk şey vücut tipini belirlemektir. Vücut tipine göre bikini seçimi yapan bayanlar sonuçlardan daha fazla memnun olacaktır.

 

Bikini Seçmenin Püf Noktaları

 

           Bikini modelleri arasında seçim yapılırken vücudunuzun sorunlu bölgelerini güzel bölgelerini iyi bilmeniz gerekiyor. Vücudunuzda sevdiğiniz bölgeleri öne çıkararak kusurlarınızı gizleyebilirsiniz. Böylelikle kendinize güveninizde artmış olur.

 

– Kalçalarınız dolgun ve baldırlarınız kalın ise bele tam olarak oturan ve kemerli bikini modelleri iyi bir tercih olacaktır. İddialı ve çok açık bikini modellerinden uzak durmanızda fayda var.

 

– Göğüsleriniz büyük ise toparlayıcı ama sıkıştırma yapmayan astarlı bikini tercih etmelisiniz. Streç ve sıkı kumaş ile yapılan geniş ve ayarlanabilir özellikte bikini modelleri daha iyi olacaktır. Üst tarafı tek renk, altı renkli ve detaylı bikini seçmek daha hoş görünmenizi sağlar. Sırtı açık ince askılı ve fazla desenli modellerden uzak durmanız iyi olacaktır.

 

– Göğüsleriniz küçük ise çapraz askılı bikini daha iyi bir seçimdir. Sıra dolgulu, kabarık göğüs detaylı modeller de ilgi çekici olabilir. Straplez kesim, çok fazla göğüs dekoltesine sahip modellerden uzak durunuz.

 

– Düz hatlara sahip bayanlar bacak oyuğu fazla olan bantlar ile şekillendirilmiş modeller tercih etmelidir. Dikey çizgili plaj elbisesi kısa bayanlar için idealdir. Yüzücü modelleri kaçınmanız gereken tiplerdedir.

 

– Balıketli bir bayansanız göğsü ve basenleri toplayan bikini modelleri seçmeniz ve düşük bellerden uzak durmanız iyi olur.

 

Dikkat Edilecek Noktalar

 

Çok zayıfsanız kamuflaj için iri desenli bikini modelleri tercih ediniz.

Açık renk bikini seçimi daha kilolu, koyu renkler ise daha zayıf görünmenizi sağlar.

Göbeğiniz varsa desenli plaj elbisesi tercih etmeyiniz. Desenler büyüyeceği için daha fazla dikkat çekecek ve kilonuz ortaya çıkacaktır.

 

admin

The author admin

Leave a Response