close
İç Giyim

Günlük Hayatta Kullanılacak İç Giyim Ürünleri Nasıl Olmalıdır?

iç giyim

İç giyim ürünlerinin seçimi en az diğer giyim ürünlerinin seçimi kadar önemlidir. Kişinin hem sağlık anlamında sorun yaşamaması hem de rahat bir gün geçirmesi için doğru iç giyim ürünü seçimi son derece önemlidir. Tercih edilecek ürünlerin seçiminde dikkat edilmesi gereken pek çok önemli faktör bulunmaktadır. Satın alınacak iç giyim ürünün kumaşı, modeli ve ne kadar rahat olduğu bu faktörlerden yalnızca birkaçıdır. Satın alınacak ürünler bu doğrultuda seçildiğinde sorun yaşanmayacak ve gün boyu rahatça kullanılabilecek iç giyim ürünlerine sahip olunmuş olacaktır.

 

Doğru kumaş seçimi

 

           İç giyim ürünleri denince akla atlet, sütyen ve alt iç giyim ürünleri gelmektedir. Kadınlar ve erkekler için farklılaşan iç giyim modellerinde ortak olan tek nokta kumaştır. Erkeklerde kadınlarda iç giyim ürünü satın alırken ilk olarak ürünün kumaşına bakmalıdır. Kumaş seçimimin doğru olması vücut sağlığı açısında da son derece önemlidir. Bu noktada en ideal kumaş türü pamuk oranı yüksek olan kumaşlardır. Pamuklu kumaşlardan yapılan her iç giyim ürünü günlük kullanım için idealdir. Pamuklu kumaşlar özellikle yaz aylarında büyük rahatlık sağlamaktadır. Vücudun terlemesine engel olan ve bu sayede daha rahat bir gün gerilmesine katkıda bulunan pamuklu iç giyim ürünleri kadı, erkek ve hatta çocuk herkes için uygundur. Bu sebeple mümkünse bu tarz pamuklu olan ürünler tercih edilmeli ve polyester içerikli iç giyim ürünlerin uzak durulmalıdır.

 

Rahat ve konforlu iç giyim ürünleri

 

Günlük iç giyim ürünü seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör ise rahatlık ve konfordur. Özel günler için alınacak iç giyim ürünlerinin rahat olup olmadığı pek önemsenmemektedir. Bu tarz iç giyim ürünleri genellikle dantelli ya da saten kumaşlardan yapılmaktadır. Fakat günlük olarak kullanılan ürünler bunlardan farklı olmalıdır. Bu tarz ürünlerde rahatlık her zaman ön planda tutulmalı ve mümkünse renksiz olan rahat iç giyim ürünleri tercih edilmelidir. Renkli olan iç çamaşırlarında kullanılan boyaların ne olduğu tam olarak bilinmediğinden mümkünse beyaz olan iç giyim ürünleri tercih edilmelidir. Renkli olan ürünler satın alınacaksa bile güvenilirliğine emin olunan bir yerden alışveriş yapılmalıdır.

admin

The author admin

Leave a Response