close
Ev Tekstil

Nevresim Ve Pike Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

pike takımı

 

Yatakların üzerine örtülen ve uyurken de kullanılan en popüler ürünler nevresim takımı modelleri ve pike takımlarıdır. Her ikisi de aynı amaca hizmet eden bu yatak ürünlerinin kullanıldıkları mevsimler değişiklik gösterecektir. Nevresim takımları yaz kış rahatlıkla kullanılabilirken pike takımı modelleri genellikle yaz aylarında tercih edilmektedir. Bunun sebebi pike takımlarının daha ince ve dokulu olmalarıdır. Bu sayede sıcakta terleme yapmayacak ve rahatlıkla kullanılabilecektir. Birbirlerinden bu sebeple ayrılan pikeler ve nevresimler bir yatak için olmazsa olmaz olan ürünlerdendir. Bu denli önemli olan yatak takımlarının seçiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı detaylar bulunmaktadır. Bu detaylardan ilki kumaş kalitesi diğeri ise model ve tasarımdır. Bu kriterlere dikkat edildiği müddetçe doğru ürünün satın alınması mümkündür.

 

Dokuma sıklığı ve kumaş kalitesi

 

           Pike takımı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli faktör dokuma sıklığıdır. Kumaşının dokuması sık olmayan yani gevşek bir şekilde dokunmuş olan pikelerin ömrü çok daha kısa olacak ve ürün bir süre sonra eskiyerek kullanılamaz hale gelecektir. Bu sebeple satın alınan pikenin kumaşına mutlaka dikkat edilmeli ve sıkı dokunmuş pamuklu pike takımı modelleri satın alınmalıdır. Aynı durum nevresim takımları içinde geçerlidir. Nevresim takımlarının dokumasına bakılamayacağından kumaşına bakılmalı ve pamuk olmayan hiçbiri ürün satın alınmamalıdır. Özellikle de polyester olan nevresim takımlarından uzak durulması satın alınan nevresim takımının uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

 

Model ve tasarım

 

           Nevresim takımı ve pike seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli faktör ise model ve tasarımdır. Satın alınacak ürün renkli ve desenli ise mutlaka oda dekorasyonuna uygun olmalı ve renk anlamında uyumsuz duran nevresim takımları satın alınmamalıdır. Son dönemin en trend nevresim takımı ve pike rengi somondur. Bunun yanı sıra mint yeşili ve diğer doğal tonlarda son derece ön plandadır. Bu sebeple ilk olarak bu renklere göz atılması modanın takip edilmesini sağlayacaktır. Fakat doğru renk seçiminde moda olan renklerin tercih edilmesinden çok odanın dekorasyon rengine uygun olan desen ve modelin tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. Bu sayede uyumlu bir görünüm elde edilecektir.

 

admin

The author admin

Leave a Response