close
Ev Tekstil

Nevresim Ve Pike Takımlarının Hayatımızdaki Yeri Nedir?

pike takımı

Nevresim ve Pike Takımlarının Hayatımızdaki Yeri Nedir?

 

Yeni evlenenler veya yatak odasını yenileyenler, işe nevresim takımlarından başlarlar. Özel kumaşlarla dikilen bu takımlar, yatak odasının vazgeçilmez ürünlerindendir. Nevresim takımı çeşitlerinde, İki yastık, bir çarşaf ve bir yorgan yüzü olarak tarif edilmektedir. Pike ise, yatağın üzerine örtülmektedir. Karyolanın da üzerine örtülen pikeler, nevresim olarak da kullanılabilir.

 

Tek Kişilik ve Çift Kişilik Üretilmektedir

 

Çiçek, gül ve manzara tasarımlarıyla üretilen nevresim takımları, çocukların yatak odalarına uygun tasarım özellikleriyle de üretilmektedir. Çocuklarda hakim renk, erkeklerde mavi ve kızlarda pembedir. Erkek çocukların nevresim takımı ve pike takımı ürünlerde, araba tasarımları, motosiklet tasarımları, futbol takımı tasarımları, ön plana çıkmaktadır. Kız çocuklarında ise, çiçek tasarımları ve barbi tasarımları ön plana çıkmaktadır. Bebek nevresim takımları ise çok şirindir. Gözü okşayan açık mavi ve açık pembe, bebek nevresim ve pike takımı çeşitlerinde kullanılan renklerdir.

 

Hediye Kategorisinin En Değerli Üyesidir

 

Özellikle düğünlerde, gelin adaylarına, nevresim takımı hediye edilmektedir. Pike takımları da nevresim takımı kadar değerlidir ve hediye kategorisinde önemli bir yere sahiptir. Arkadaşlarınız için özellikle bayanlar arasında, önemli günlerde, nevresim takımları ve pike takımları, özellikle tercih edilmektedir. Sünnet çocuklarına özel nevresim ve pike takımları da, büyük ilgi görmektedir. Sünnet nevresim takımları, sünnet elbiseleri ile uyumludur ve özellikle altın sarısı ve gümüş metali renkler kullanılmaktadır. Daha çok dekor özelliklerine sahip olan bu nevresim ve pike takımı çeşitleri, dayanıklı özelliklere sahiptir. Kumaş yapısı ve desen baskı yapısı, farklılık göstermektedir.

 

Kaliteli nevresim takımlarında veya pike takımlarında, kumaşın renkleri uzun süre canlı kalır ve solmaz. Ayrıca kumaşın dayanıklılık süresi de fazladır. Baskıların renk ve kalite özellikleri de, oldukça önemlidir. Nevresim takımı kategorisinde de, her yıl yeni modeller üretilmektedir. En popüler ürün, kırmızı gül tasarımlı nevresimlerdir. Tekstil dünyasının vazgeçilmez ürünleri arasında yer alan nevresim ve pike takımları, bir evin olmazsa olmaz ürünleri arasında yer almaktadır. Koyu renk tasarımlar, geometrik tasarımlar ve daha birçok şaşırtıcı tasarım çeşitleri, internet sitelerinde sizleri beklemektedir.

admin

The author admin

Leave a Response